Інформація для клієнтів

Товариство з обмеженою відповідальністю «АЛЬФА-ЛІЗИНГ УКРАЇНА» на виконання вимог Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг», Положення про ліцензування та реєстрацію надавачів фінансових послуг та умови провадження ними діяльності з надання фінансових послуг, затвердженого постановою Національного банку України № 153 від 24.12.2021, Положення про порядок розкриття інформації небанківськими фінансовими установами, затвердженого Постановою Національного банку України № 114 від 05.11.2021, надає наступну інформацію та розміщує її на власному веб-сайті: https://a-l.com.ua/

Вид інформації Інформація, що розкривається
1 Найменування надавача фінансових послуг Товариство з обмеженою відповідальністю «АЛЬФА-ЛІЗИНГ УКРАЇНА»
Скорочене найменування: ТОВ «АЛЬФА-ЛІЗИНГ УКРАЇНА»
2 Відомості про державну реєстрацію в Єдиному державному реєстрі Номер запису в Єдиному державному реєстрі про проведення державної реєстрації юридичної особи: 10711020000004954
Дата запису: 20.02.2006
Ідентифікаційний код юридичної особи: 33942232
3 Відомості про місцезнаходження (відповідно до відомостей з ЄДР та фактична адреса) Україна, 04073, місто Київ, проспект Степана Бандери, будинок 9
4 Відомості щодо включення надавача фінансових послуг до Державного реєстру фінансових установ/Реєстру осіб, які не є фінансовими установами, але мають право надавати окремі фінансові послуги ТОВ «АЛЬФА-ЛІЗИНГ УКРАЇНА» включене до Реєстру осіб, які не є фінансовими установами, але мають право надавати окремі фінансові послуги, 06.06.2006 на підставі розпорядження Держфінпослуг № 5858 від 06.06.2006.

Перевірити інформацію можливо на сторінці офіційного Інтернет-представництва Національного банку України: https://bank.gov.ua/ua/supervision/split/registers-lists
5 Перелік фінансових послуг, на надання яких має право надавач фінансових послуг, із зазначенням назв ліцензій на провадження діяльності з надання фінансових послуг ТОВ «АЛЬФА-ЛІЗИНГ УКРАЇНА» надає послуги фінансового лізингу на підставі договору, укладеного із клієнтом. Умови надання послуги залежать від обраного клієнтом об’єкта лізингу, валюти фінансування та строку лізингу.

Право надання послуги фінансового лізингу підтверджується:

1. Ліцензією на провадження господарської діяльності з надання фінансових послуг (крім професійної діяльності на ринку цінних паперів), а саме: на надання послуг фінансового лізингу, виданою згідно розпорядження Нацкомфінпослуг № 1869 від 18.05.2017.

2. Довідкою серії ФЛ № 287 від 06.06.2006 про взяття на облік юридичної особи ТОВ «АЛЬФА-ЛІЗИНГ Україна» як такої, що має право надавати послуги з фінансового лізингу, підстава видачі: розпорядження Держфінпослуг № 5858 від 06.06.2006, дата переоформлення: 31.03.2020, строк дії: безстроково.

Перевірити інформацію можливо на сторінці офіційного Інтернет-представництва Національного банку України за гіперпосиланням: https://bank.gov.ua/ua/supervision/split/registers-lists
6 Перелік власних вебсайтів надавача фінансових послуг https://a-l.com.ua/
7 Контактний телефон, адреса та адреса електронної пошти Контактний телефон: (044) 390-40-16
Адреса, за якою приймаються скарги: Україна, 04073, місто Київ, проспект Степана Бандери, будинок 9
Адреса електронної пошти, за якою приймаються скарги: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
8 Відомості про режим робочого часу надавача фінансових послуг Понеділок - четвер з 9:00 до 18:00 без перерви
П’ятниця з 9:00 до 17:00 без перерви
Субота - неділя - вихідні
9 Відомості про структуру власності надавача фінансових послуг Відомості розміщені на вебсайті ТОВ «АЛЬФА-ЛІЗИНГ УКРАЇНА» в окремому документі: Схематичне зображення структури власності ТОВ «АЛЬФА-ЛІЗИНГ УКРАЇНА» на 01.01.2022 в форматі pdf
10 Відомості про власників істотної участі надавача фінансових послуг Відомості розміщені на вебсайті ТОВ «АЛЬФА-ЛІЗИНГ УКРАЇНА» в окремому документі: Відомості про власників істотної участі в надавачі фінансових послуг на 01.01.2022 в форматі pdf
11 Відомості про склад наглядової ради та виконавчого органу надавача фінансових послуг Наглядова рада в ТОВ «АЛЬФА-ЛІЗИНГ УКРАЇНА» відсутня.
Склад виконавчого органу – Дирекції ТОВ «АЛЬФА-ЛІЗИНГ УКРАЇНА»:
- Генеральний директор (голова Дирекції) – Веретенніков Віталій Сергійович;
- Директор з розвитку бізнесу (член Дирекції) - Єремін Юрій Олександрович;
- Директор фінансовий (член Дирекції) – Юрченко Тетяна Володимирівна;
- Директор з операційної діяльності та автоматизації бізнес процесів (член Дирекції) – Козлова Оксана Володимирівна.
12 Відомості про порушення провадження у справі про банкрутство, застосування процедури санації надавача фінансових послуг Провадження у справі про банкрутство щодо ТОВ «АЛЬФА-ЛІЗИНГ УКРАЇНА» не відкрито і процедура санації до ТОВ «АЛЬФА-ЛІЗИНГ УКРАЇНА» не застосовується.
13 Рішення про ліквідацію надавача фінансових послуг Рішення про ліквідацію ТОВ «АЛЬФА-ЛІЗИНГ УКРАЇНА» не приймалося.
14 Контактна інформація органу, який здійснює державне регулювання щодо надавача фінансових послуг Національний банк України
Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг
Адреса: 01601, Київ, вул. Інститутська, буд. 9
Веб-сайт: https://bank.gov.ua
Телефон: 0 800 505 240
Адреса електронної пошти: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
15 Інформація про механізми захисту прав споживачів фінансових послуг та порядок розгляду надавачем фінансових послуг звернень споживачів фінансових послуг З метою захисту своїх прав споживач має право звертатися до:

1. Надавача фінансової послуги з усною або письмовою скаргою/заявою та отримати обґрунтовану відповідь протягом 30 днів. Порядок розгляду звернень споживачів визначений у Внутрішніх правилах надання послуг з фінансового лізингу ТОВ «АЛЬФА-ЛІЗИНГ УКРАЇНА», які розміщені на вебсайті надавача фінансових послуг

2. Національного банку України
Управління захисту прав споживачів фінансових послуг
  • надіславши звернення онлайн або на електронну пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., використовуючи спеціальну форму;
  • надіславши лист разом із документами за адресою: 01601, м. Київ, вул. Інститутська, 11-б;
  • за телефоном контакт-центру: 0 800 505 240
3. Держпродспоживслужби України та її територіальних органів (адреси та телефони територіальних органів Держпродспоживслужби можна знайти на сайті: https://dpss.gov.ua/)
Адреса: 01001, м. Київ, вул. Б. Грінченка, 1
Електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Години роботи:
пн-чт 9:00 - 18:00
пт 9:00 - 16:45
обідня перерва: 13:00 - 13:45 (044)-279-12-70

Способи врегулювання спірних питань щодо надання фінансових послуг:
1) досудове врегулювання (направлення письмових звернень, запитів, листів до ТОВ «АЛЬФА-ЛІЗИНГ УКРАЇНА» та/або до регулятора у сфері ринків фінансових послуг).
2) судове врегулювання спору (подання позовної заяви до суду).
16 Правила надання фінансових послуг Розміщені на вебсайті надавача фінансових послуг в окремому документі: Внутрішні правила надання послуг з фінансового лізингу ТОВ «АЛЬФА-ЛІЗИНГ УКРАЇНА»
17 Інформація про фінансову послугу - загальна сума зборів, платежів та інших витрат, які повинен сплатити клієнт, включно з податками, або якщо конкретний розмір не може бути визначений - порядок визначення таких витрат Загальний розмір платежів за послугу фінансового лізингу залежить від умов фінансування об’єкта лізингу: розміру аванса, строку лізингу, валюти фінансування, графіку платежів, характеристик об’єкту лізингу.

При отриманні послуги можуть виникнути наступні податки та збори:
- збір на обов'язкове державне пенсійне страхування у разі фінансування легкових автомобілів, що підлягають першій державній реєстрації. Порядок оплати встановлюються ЗУ «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування».
- транспортний податок у випадках, передбачених Податковим кодексом України, постановою Кабінету Міністрів України № 66 від 18.02.2016 року.

Викладені дані є орієнтовними, остаточна сума і порядок визначення витрат, які повинен сплатити клієнт, фіксується при укладенні відповідного договору.
18 Вартість, ціна/тарифи, розмір плати (проценти) щодо фінансової послуги Вартість, розмір плати за надання послуг фінансового лізингу залежать від наступних умов фінансування:
  • Об’єкт лізингу: нові та вживані легкові, вантажні, комерційні автомобілі, трактори, комбайни, інша самохідна, причіпна та навісна сільськогосподарська техніка, спеціальна техніка, автобуси тощо.
  • Авансовий платіж: від 10%
  • Строк лізингу: від 12 до 60 місяців
  • Валюта фінансування: UAH, USD, EUR; для фізичних осіб – тільки UAH
  • Графік платежів: класичний, ануїтет, дегресія, прискорення, сезонний
  • Ставка фінансування: від 0,01% до 10,10% в USD, від 0,01% до 9,80% в EUR, від 4,70% до 21,00% в UAH
У вартість послуги може бути включено: транспортний податок (у разі необхідності його сплати), GPS -трекер, витрати на реєстрацію та страхування об’єкта лізингу.
Викладені дані є орієнтовними, остаточна вартість фінансової послуги, яку надає ТОВ «АЛЬФА-ЛІЗИНГ УКРАЇНА», фіксується при укладенні відповідного договору.

У виключних випадках ТОВ «АЛЬФА-ЛІЗИНГ УКРАЇНА» може пропонувати спеціальні умови фінансування.

Сплата лізингових платежів здійснюється у валюті гривня.
Договором може бути передбачена сплата лізингових платежів в гривні із коригуванням до курсу валют долара США/євро (не застосовується до фізичних осіб). В такому випадку сплата лізингових платежів здійснюється за Курсом продажу на дату платежу, що визначена в Таблиці 1 Графіку платежів, з урахуванням наступного:
а) Сума, що відшкодовує вартість ОЛ, розраховується за Курсом Договору та зміні (перерахунку) не підлягає;
б) Комісія (проценти) лізингодавця, яка є такою, що змінюється в разі зміни (зростання або зниження) Курсу продажу. При цьому Сторони домовилися, що у разі зниження Курсу продажу, Комісія (проценти) лізингодавця не може бути меншою, ніж 1 (одна) гривня.
Комісія (проценти) лізингодавця розраховується наступним чином:

К=ЛП*КП- ВвОЛ, де

К - Комісія (проценти) лізингодавця, що підлягає сплаті в гривні за відповідний період;
ЛП - лізинговий платіж, визначений у відповідній валюті (стовпець 5 Таблиці 1) за відповідний період згідно Графіку платежів;
КП (Курс продажу) - курс української гривні до долара США/євро за офіційним курсом гривні до іноземних валют (за офіційними даними НБУ, розміщеними на сайті: www.bank.gov.ua), що встановлений на дату сплати строкового (щомісячного) лізингового платежу, збільшений на 1% (один відсоток).
ВвОЛ - сума відшкодування вартості ОЛ у гривні, у тому числі ПДВ, що розрахована за Курсом Договору (стовпець 7 Таблиці 1);
Курс Договору - курс української гривні до долара США/євро за офіційним курсом гривні до іноземних валют (за офіційними даними НБУ, розміщеними на сайті: www.bank.gov.ua), що визначається на дату укладання Графіку платежів, зменшений на 1% (один відсоток), та вказаний у відповідному Графіку платежів (Додатку № 2 до Договору лізингу).

*Викладені у цьому пункті дані є орієнтовними, остаточні умови фінансової послуги, яку надає ТОВ «АЛЬФА-ЛІЗИНГ УКРАЇНА», фіксуються при укладенні відповідного договору.
Договір про надання фінансових послуг
19 Наявність у клієнта права на відмову від договору про надання фінансових послуг Так, передбачено договором
20 Строк, протягом якого клієнтом може бути використано право на відмову від договору, а також інші умови використання права на відмову від договору Договір лізингу повністю або відповідний Графік платежів може бути достроково розірвано з ініціативи лізингоодержувача:
а) у разі прострочення передачі лізингоодержувачу ОЛ більш як на 60 календарних днів. Для обрахунку строку прострочення не включаються дні, коли Л ізингоодержувач порушував свої обов'язки за даним Договором, що призвело до такого прострочення; договір/відповідний Графік платежів вважається розірваним на 7 (сьомий) робочий день з дня, наступного за днем надсилання лізингоодержувачем відповідного повідомлення на адресу лізингодавця;
б) на вимогу лізингоодержувача, але не раніше ніж через 12 (дванадцять) календарних місяців з дати початку перебігу строку лізингу – дати підписання Акту прийому-передачі ОЛ. За таких обставин лізингоодержувач зобов’язаний письмово повідомити про це лізингодавця не менше, ніж за 30 (тридцять) календарних днів до дати його розірвання. При цьому лізингоодержувач зобов’язаний повернути ОЛ лізингодавцю протягом 3 (трьох) днів з дати відмови (дострокового розірвання) договору в місці, яке буде визначене лізингодавцем, разом з обладнанням та іншими елементами, які були надані лізингоодержувачу, в належному технічному стані та з дотриманням умов договору, про що сторони складають та підписують Акт повернення ОЛ. Якщо лізингоодержувач повертає ОЛ з виконанням вищезазначених вимог, відповідний Графік платежів до договору вважається припиненим з дати такої передачі.
21 Мінімальний строк дії договору (якщо застосовується) Строк, на який лізингоодержувачу передається об’єкт фінансового лізингу у володіння та користування, не може становити менше одного року.
22 Наявність у клієнта права розірвати чи припинити договір, права дострокового виконання договору, а також наслідки таких дій Договір повністю або відповідний Графік платежів може бути достроково розірвано (припинено його дію) з ініціативи лізингоодержувача: а) у разі прострочення передачі лізингоодержувачу ОЛ більш як на 60 календарних днів;
б) на вимогу лізингоодержувача, але не раніше, ніж через 12 (дванадцять) календарних місяців з дати початку перебігу строку лізингу – дати підписання Акту прийому-передачі ОЛ. При цьому лізингоодержувач зобов’язаний сплатити лізингодавцю усі платежі за Договором, належні до сплати згідно з Графіком платежів та несплачені на дату розірвання (відмови від) договору, витрати, понесені лізингодавцем у зв’язку з виконанням договору (у тому числі у зв’язку з вилученням/поверненням, транспортуванням ОЛ тощо), а також збитки, 3 (три) середньомісячні комісії лізингодавця, неустойку (штраф, пеню), інші витрати, передбачені договором, та повернути ОЛ лізингодавцю протягом 3 (трьох) днів з дати відмови (дострокового розірвання) договору в місце та час, вказані лізингодавцем, на підставі Акту повернення ОЛ. Суми грошових коштів, сплачених лізингоодержувачем в якості першого лізингового платежу, лізингових платежів та/або інших платежів, сплата яких передбачена умовами цього договору/відповідним Графіком платежів, поверненню лізингоодержувачу не підлягають та залишаються в розпорядженні лізингодавця.

Лізингоодержувач має право на достроковий викуп ОЛ, але не раніше 12 (дванадцяти) календарних місяців та за умови письмового попередження лізингодавця не менш, ніж за 30 (тридцять) календарних днів до бажаної дати дострокового викупу ОЛ, про що сторони укладають додаткову угоду до даного договору. В такому випадку лізингоодержувач зобов’язаний сплатити викупну вартість ОЛ, що визначається як різниця між початковою вартістю ОЛ та сумою сплачених лізингоодержувачем лізингових платежів в частині відшкодування вартості ОЛ до моменту укладання додаткової угоди про достроковий викуп, 3% (три) відсотки від суми несплачених лізингових платежів в частині відшкодування вартості ОЛ, що підлягають сплаті до кінця строку лізингу, всі платежі по Комісії лізингодавця, що підлягають сплаті, за весь строк дії відповідного Графіку платежів до дати викупу, платежі за послуги, надані лізингодавцем, штрафні санкції (у разі їх наявності) згідно договору та інші платежі, які пов’язані з використанням ОЛ і не входять до суми щомісячних лізингових платежів (у разі їх наявності), а також всі витрати лізингодавця, які на дату викупу ОЛ були ним понесені та не компенсовані лізингоодержувачем.
Лізингодавець може відмовити лізингоодержувачу в достроковому викупі ОЛ в разі, якщо у останнього існує заборгованість зі сплати будь-яких платежів (лізингових платежів, компенсації витрат, сплати штрафних санкцій тощо) за будь-яким Графіком платежів, що є додатком до цього Договору та/або іншими договорами, укладеними між Сторонами, до повного виконання лізингоодержувачем всіх своїх зобов‘язань за укладеними ним із лізингодавцем договорами. У разі укладення договору з фізичною особою-лізингоодержувачем штрафні санкції та додаткові комісії за дострокове припинення договору не застосовуються.
23 Порядок внесення змін та доповнень до договору Будь-які зміни, доповнення до договору повинні бути оформлені в письмовій формі і підписані обома сторонами, крім випадків, передбачених договором. Якщо договір було посвідчено нотаріально, усі зміни до договору також підлягають нотаріальному посвідченню.
24 Неможливість збільшення фіксованої процентної ставки за договором без письмової згоди споживача фінансової послуги Зміна розміру лізингових платежів здійснюється за згодою споживача у випадках передбачених договором
25 Наявність гарантійних фондів чи компенсаційних схем, що застосовуються відповідно до законодавства Не передбачено